Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.03.2012 14:01 - Ефтов: Вон Центарот
Автор: cande Категория: Политика   
Прочетен: 1334 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 26.03.2012 16:58


Во една пригода Стојан Андов рече дека Вако Ефтов бил добрар, или однличен, разузнавач. Според законот, откривањето на таен припадник на слец-слубните се казнува со 4 години затвор. А, Андов сеште е на слобода и никој не го тужеше за овој комплимент упатен кон Ефтов. Но, и без тоа, новинарите не се предмет на лустрација.

image 

Секако Васко Ефтов досега немал намера да ја дезинформира македонската јавност.
Гласувай:
0
01. анонимен - ИНФОРМАЦИИ И ДЕЗИНФОРМАЦИИ Каде ...
26.03.2012 15:02
ИНФОРМАЦИИ И ДЕЗИНФОРМАЦИИ
Каде има чад, таму има и оган.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: cande
Категория: Политика
Прочетен: 160520
Постинги: 58
Коментари: 63
Гласове: 30
Архив
Календар
«  Февруари, 2018  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728