Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
23.03.2012 15:34 - Лустрација на патриотите за сите времиња.
Автор: cande Категория: Политика   
Прочетен: 1607 Коментари: 3 Гласове:
2ВМРО-ДПМНЕ ќе направи уште еден обид за успешна лустрација.
Конеќно ќе се ослободиме ли од професионалните патриоти за сите времиња?

image

imageГласувай:
2Следващ постинг
Предишен постинг

1. tryn - Привет, Санде!
23.03.2012 19:34
Честита Пролет!
Здрав и все така актуален! :)
цитирай
2. cande - Привет, tryn!
23.03.2012 21:06
Уставниот суд во РМ не дозволува да се лустрираат: новинарите, поповите, оџите, академиците на МАНУ, универзитетските професори.... Изгледа Уставниот суд се плаши да не излеза на јаве јавната тајна дека МПЦ врие од „кодоши“, оти верниците на МПЦ се исповедувале на УДБ-а, а не на Бога. Сепак и оваа е чекор напред.
Надевам се, еден ден и во РМ ќе бидат лустрирани сите.
цитирай
3. shtaparov - Чис криминалец!
28.03.2012 18:16
Е го криминалецот тито- само фуражката го праи да прилича на човек,ама не и цафналата тамо дзвезда.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: cande
Категория: Политика
Прочетен: 228624
Постинги: 58
Коментари: 63
Гласове: 30
Архив
Календар
«  Юли, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031