Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
27.05.2012 22:21 - Титовата одисеја
Автор: cande Категория: Забавление   
Прочетен: 2734 Коментари: 2 Гласове:
0

Последна промяна: 28.05.2012 23:08


Има и такви кои веруваат, осздаваат верување, дека Хитлер се сретнал со вонзмејани.

image

Други, верувале или сакале да создадат верување дека Сталин развивал вселенска програма.

image
 

Многумина во Република Македонија не ни слушнале дека во 1979 г. Бугарија испратила свој космонаут во вселената. А, некои од тие кои слушнале, не веруваат.

image

Во почетокот на 2012 г. вниманието на јавноста го привлече тврдењето дека Тито на Американците им овозможил да летнат кон вселената. Во тв-емисијата „Во центарот“ новинарот Васко Ефтов тврдеше дека во музејот на НАСА имало некаква строго чувана тајна фотографија на Тито со Американските космоонаути кои први отишле на месечината.

image

Фотографијата на Тито и Јованка со американските космонаути Нил Амстронг, Едвин Олдрин и Мишел Колинс со сопругите, ја најдов на интернет.

НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ТИТО МОГУ СИ ГО САКАМЕ

Во 1948 г. на пленум на ЦК на КПЈ, Тито ја издава директивата: „Народот треба да се превоспита во социјалистички дух.“

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image
Снимката што му недостасува на Васко Ефтов за да докаже дека навистина Тито  на Американците им продал вселенска програма со која тие отишле на месечината.

image

image

image

image

image

image

image

image
Гласувай:
01. cande - Сичко е возможно!
27.05.2012 22:31
Ако можел Хитлер да се сретна со вонземјани, заошто и Тито да не се сретнал со марсовци?
цитирай
2. deathmetalverses - ВЕЛИК СИ, ЧОВЕЧЕ! ПРЕКРАСЕН ПОСТИНГ!
29.05.2012 06:53
ВЪЗХИТЕН СЪМ, просто нямам думи!
Малко се говори днес за престъпленията на режима на Йосип Броз Тито срещу народите на бивша Югославия - хървати, словенци, сърби, бошняци или македонци;
Но Вие, като гражданин на Република Македония, сигурно сте изпитали и сам на гърба си неволите на диктатурата...

Обаче, да те питам нещо по-сериозно: Защо все пак Тито, нали Югославия беше лидер на Движението на необвързаните държави, не разработи атомна бомба - за да бъдат уважавани от Великите сили? Или има данни за някакъв опит в тази посока - някакъва проект за югославска атомна бомба? Поне аз не знам и ще ти бъда благодарен, ако ме информираш (може и на Лични съобщения); Приятен ден, САНДЕ!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: cande
Категория: Политика
Прочетен: 228628
Постинги: 58
Коментари: 63
Гласове: 30
Архив
Календар
«  Юли, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031