Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.03.2012 17:22 - Зошто Тито бил повторувач?
Автор: cande Категория: Политика   
Прочетен: 756 Коментари: 1 Гласове:
3Според новите сознанија за Ј.Б.Тито, тој одел седум училишни години во основно образование, а завршил само трето одделение.
Се запишал во занетчиско училиште, за помошник бравар, но и тоа училиште не го завршил.
Во СФРЈ и други држави неколкупати беше прогласен за почесен доктор на науки.  
imageГласувай:
3
01. shtaparov - Не му се чудим
28.03.2012 18:13
Ич не му се чудим на тито за ова,дека е бил повторувач. Чех да му се чудим,ако не е бил.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: cande
Категория: Политика
Прочетен: 164243
Постинги: 58
Коментари: 63
Гласове: 30
Архив
Календар
«  Юни, 2018  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930